ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 22. júla 2024, meniny má Magdaléna , zajtra Oľga 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Vodnár
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 11.5.2011

ČAS OČISTY SRDCA A TENKÉHO ČREVA

Dvojica srdce – tenké črevo má podľa tradičnej čínskej medicíny najväčšiu aktivitu v mesiacoch máj a jún. V máji je potrebné posilňovať srdce a v júni prichádza na rad tenké črevo.

Táto dvojica orgánov je v súčasnej dobe veľmi riziková. Podľa čínskej medicíny je srdce sídlom citu, preto skoro všetky emócie majú na kvalitu srdečnej energie veľký dopad.

SRDCE

Srdce je pumpou, ktorá neústavne rozvádza do tela hektolitre krvi. Je materským orgánom pre tepnový systém vrátane ciev, preto pri jeho ochorení je ložisko v srdci prítomné vždy (spolu s kombináciou poruchy metabolizmu tukov). Rovnaký nález sprevádza aj zápaly osrdcovníka. Zaujímavosťou je, že žilový systém podľa čínskej medicíny je podriadený dvojici pľúca – hrubé črevo.
Zdravé srdce je zdrojom radosti a aktivity, pri jeho poruche však dochádza vždy ku zmene emócií: ku strachu, úzkosti, smútku, prázdnoty až k tzv. „vyhoreniu“. Tieto emócie sa vo fyzickej úrovni môžu prejavovať pocitmi tlaku, bodavými bolesťami, búšením, nepravidelnosťou tepu a pod. Zmyslovým orgánom srdca je jazyk.

Koniec dráhy osrdcovníka je približne uprostred dlane. Nepriame znaky poškodenia srdca a osrdcovníka tiež signalizuje zlý stav zubov „múdrosti“, stavcov v dolnej časti lopatiek, bolestí v podpazuší a najmä stav nosa. Červený nos značí zápal osrdcovníka, bradavice na nose prezrádzajú slabé srdce, vystupujúce cievy znamená poškodenie srdcových ciev, drobné žilky poukazujú na vysoký tlak. Navretý či opuchnutý koniec nosa je varovaním pred tukovými nádormi okolo srdca. Taktiež namodralý jazyk je dôsledkom zlyhávajúcej srdečnej činnosti. Pri angíne pectoris je vždy varovným príznakom strata sily v ľavej ruke.

TENKÉ ČREVO

Tenké črevo je orgán, v ktorom sa odohráva vstrebávanie vitamínov a minerálnych látok. Tiež prostredníctvom tzv. Peyerských plakov spolupôsobí na imunitu. Nedostatok vitamínov a minerálov môže dlhodobo vyčerpávať organizmus napriek tomu, že by sme to spozorovali, nakoľko si telo dokáže tieto potrebné látky odobrať z ostatných orgánov. Deficit sa prejavuje až neskôr s vážnymi dôsledkami, napríklad nedostatok vitamínov skupiny B sa môže podieľať na rôznych degeneratívnych ochoreniach. Poruchy vstrebávania vitamínov a minerálov sa týkajú takmer 90% populácie vďaka chybným stravovacím návykom.

Najväčšia sila detoxikačnej medicíny podľa MUDr. Jonáša spočíva v tejto oblasti v prevencii, pretože v poškodených tepnách neskôr vznikajú zápaly, usadzujú sa tam borréliové, chlamýdiové či iné infekcie a ich vyčistenie je potom dlhodobý proces.

Orgány tohto okruhu:

Srdce, tenké črevo, tepny, vonkajšie ucho, osrdcovník, jazyk, tvár.

Príznaky poruchy tohto okruhu:

Búšenie srdca, nepravidelnosti rytmu, tlaky v oblasti srdca, angína pectoris, mozgová skleróza, upchávanie tepien na nohách, chorobná túžba hovoriť, strach zo smrti, zadýchanie sa po krátkej námahe, zábudlivosť, šklbanie svalstva, predčasný výron semena, modranie pier a nechtov, pálenie v dlaniach, zápaly očných kútikov, zmeny na špičke jazyka, sucho v nose, neschopnosť ovládať city, krvavé žilky v očiach, na nose, bolesti na lopatke, stmavnutie moču, nadmerné potenie, rečové chyby, neschopnosť učiť sa cudzie jazyky, omdlievanie pri pohľade na krv.

Osrdcovník (perikard) alebo ochranný obal pokladá čínska medicíny za ochranný val, ktorý bráni preniknutiu negatívnych vplyvov k srdcu. Jeho toxické zaťaženie spôsobuje okrem fyzických pocitov taktiež silný pocit strachu, nepokoja a stratu prirodzenej intuície.

Srdce patrí k letu, preto rôzne letné aktivity môžu srdce posilňovať, ale zároveň pri ich preháňaní ho môžu ľahko preťažiť a prehriať. Fyzické zaťaženie krvného obehu horkom je možné pociťovať na opúchaní nôh. Najviac problémov so srdcom býva od 11. do 13. hodiny, a to najmä v lete.

Rakovina srdca sa takmer nevyskytuje, pretože srdce potrebuje ku svojej činnosti optimálny tlak. Ak by došlo k zníženiu energie tak, aby vznikol predpoklad pre vznik rakoviny, dávno by už došlo k infarktu.

SRDCE POŠKODZUJE:
 • žiarenie, vibrácie
 • nosenie kovových šperkov na hrudi a tiež mobilov!
 • fajčenie
 • solanín zo zemiakov- spôsobuje tlak a bolesti u srdca
 • obezita
 • nedostatok pohybu
 • strava chudobná na antioxidanty
 • prejedanie
 • nadmiera radosti, hlasný bujarý smiech
 • zbytočné nikam nevedúce rečnenie
SRDCE POSILŇUJE:
 • spev, najmä spoločenský
 • červená farba: paprika, rajčiny a pod.....
 • vyvážená dávka radosti a aktivity
 • ostré potraviny – uľahčujú potenie a povzbudzujú krvný obeh: zelená cibuľka, pažitka, petržlen, klinček, koriander
 • teplé potraviny – zmierňujú telesné horko: morské riasy, špargľa a pod.
 • sprcha vlažnou vodou, najmä v lete
 • úsmevný pohľad na svet


autor článku: Ivana Batůšková (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 34415 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie
Dráha srdca

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

PREVENTÍVNY DETOXIKAČNÝ BALÍČEK SKORÉ LETO - ČAS SRDCOVÉHO OKRUHU
Preventívny balíček pozostáva zo 4. zásadných prírodných energo-informačných preparátov z výskumu MUDr. Josefa Jonáša, zameraných na dôkladnú očistu srdca, tepien a ciev a súvisiacich orgánov. Objednávky cez ŠTÚDIO ZDRAVIA - ON-LINE OBCHOD/JOALIS PREVENTÍVNE BALÍČKY.
Preventívny balíček pozostáva zo 4. zásadných prírodných energo-informačných preparátov z výskumu MUDr. Josefa Jonáša, zameraných na dôkladnú očistu srdca, tepien a ciev a súvisiacich orgánov. Objednávky cez ŠTÚDIO ZDRAVIA - ON-LINE OBCHOD/JOALIS PREVENTÍVNE BALÍČKY.


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)