Praktické používanie Zákona o konkurze a reštrukturalizácii (ZKR) v reálnom živote
ISSN 1337-6179          dnes je utorok 16. januára 2018, meniny má Kristína , zajtra Nataša 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Kozorožec
Fáza Mesiaca:
4. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
15.01

Kozorožec
celý detail
16.01

Kozorožec
celý detail
17.01
nov
Kozorožec
celý detail
18.01

Vodnár
celý detail
19.01

Vodnár
celý detail
20.01

Ryby
celý detail
21.01

Ryby
celý detail
22.01

Ryby
celý detail
23.01

Baran
náhľad
24.01
prvá štvrť
Baran
náhľad
25.01

Býk
náhľad
26.01

Býk
náhľad
27.01

Blíženci
náhľad
28.01

Blíženci
náhľad
29.01

Rak
náhľad
30.01

Rak
náhľad
31.01
spln
Lev
náhľad
01.02

Lev
náhľad
02.02

Panna
náhľad
03.02

Panna
náhľad
04.02

Váhy
náhľad
05.02

Váhy
náhľad
06.02

Váhy
náhľad
07.02
posledná štvrť
Škorpión
náhľad
08.02

Škorpión
náhľad
09.02

Strelec
náhľad
10.02

Strelec
náhľad
11.02

Strelec
náhľad
12.02

Kozorožec
náhľad
13.02

Kozorožec
náhľad
14.02

Vodnár
náhľad
15.02
nov
Vodnár
náhľad
16.02

Vodnár
náhľad
17.02

Ryby
náhľad
18.02

Ryby
náhľad
19.02

Baran
náhľad
20.02


21.02


22.02


23.02


24.02


25.02
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 16.1.2018

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 4. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a zároveň ubúda do novu.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Kozorožec detail...
Živel: zem detail...
Časť rastliny: koreň detail...
Výživová akosť: soľ detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
kostra, kĺby, kosti, pokožka, držanie tela a pohyb

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom vzďaľovania sa Mesiaca od Zeme prúd energie a tekutín smeruje k hlave, váha tela sa zmenšuje, všetko sa rozširuje. Ovplyvnená je energia tekutín v celom tele. Narastá pasivita, vznikajú opuchy, nečistoty odchádzajú z tela. Aktivizuje sa kostra, koža a tráviaci systém. U chorých ľudí nastáva zhoršenie zdravotného stavu, bolesti, zápaly najmä v orgánoch v aktivite.
 

Psychika
Dnes sa pod vplyvom Kozorožca vieme poriadne zahryznúť do práce a ísť tvrdo za svojím cieľom. Oveľa lepšie sa sústredíme na vybavovanie dôležitých vecí a nezaoberáme sa zbytočnosťami. Využime tieto aspekty najmä na dohnanie zameškanej roboty – máme všetky predpoklady úspešne všetko dotiahnuť do konca. Zamerajme energiu aj na náročnejšie aktivity, na ktoré sme si inokedy netrúfli – dnes nám nebude chýbať ani energia a ani odvaha. Najmä s vytrvalosťou v tomto čase dosiahneme aj väčšie a po iné dni aj vzdialenejšie ciele. Vo všetkých smeroch prevláda rozum nad citmi. S partnerom síce veľa romantiky dnes nezažijeme, no pri spoločnej práci či iných aktivitách nám pôjde všetko ako po masle. Pozor však, aby nás neovládla vypočítavosť a bezohľadnosť. Dnes by sme mohli byť aj úspešní najmä v plánovaní a navrhovaní projektov súvisiacich s financiami, v obchodnej a marketingovej sfére, o čo sa tiež postará vládnuci KozorožecZdravie
Vládnucim znamením Kozorožca sú ovplyvnené kosti, kĺby, pokožka a krvný obeh. Ubúdajúci Mesiac a zároveň jeho rozširujúci vplyv výrazne znásobuje detoxikačné účinky nášho organizmu a najmä orgánov v aktivite. Kozorožec zároveň vplýva aj na hospodárenie tela so soľou – preto je veľmi vhodný čas aj na jeho očistu, najmä kĺbov od nánosov biogénnych solí, ktoré nám môžu spôsobovať opuchy kĺbov a neskôr aj dnu. Pime preto močopudné a obličkové čaje podporujúce vylučovanie solí z organizmu. Vhodné sú tiež teplé zábaly kĺbov a potné kúry, kedy soli vylúčime aj potom. Dnes sú tiež vhodné sú bylinné kúry a techniky podporujúce prekrvenie organizmu. Vyhýbajme sa však dlhodobému pobytu v prírode, najmä ak máme problémy s kĺbmi – ľahko môžeme nachladnúť od zeme. Takisto sa vyhýbajme všetkým činnostiam, ktoré výrazne namáhajú našu kostru a kĺby.

Zajtra je Mesiac v nove. Čím bližšie je k nemu, tým má organizmus väčšie detoxikačné shopnosti, ktoré vrcholia práve novom. Očistné a pôstne kúry je vhodné robiť práve v tento čas – pôst alebo hladovku najlepšie začíname 12 hodín pred novom a končíme 12 hodín po vrchole novu. Rady ako na to, nájdete v článkoch: Liečebný pôst a očista čriev
a Jednodňový pôst.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Obdobie je priaznivé pre očistné kúry - pitie ovocných štiav, klystíry, hladovky. Odporúčajú sa obrátené polohy, sed alebo ľah so zdvihnutými nohami, viac chôdze ako sedenia. Dnešok je tiež vhodný na návštevu kozmetiky a na hĺbkové čistenie pleti. Pri domácom ošetrení pleti sa nasucho poriadne vymasírujme kefou, osprchujme striedavou sprchou na prekrvenie pleti a celého tela. Na tvár si nanesme čistiacu masku a na telo anticelulitídnu emulziu. Depilácia chĺpkov tento deň pri ubúdajúcom Mesiaci zaručí, že budú menej rásť. Vhodná doba je aj na odstraňovanie bradavíc a plesní na nohách. Doprajme si tiež masáže celého tela, najmä prekrvujúce či lymfodrenážne masáže tela i tváre, bylinkové naparovanie, olejové, bylinné zábaly na pokožku či kĺby. Navštívme saunu alebo si urobme teplé bylinné kúpele zamerané na pokožku a pohybový aparát. Z cvičení sú vhodné naťahovacie cviky – najmä pretiahnutie celej kostry. Nevhodný čas je na strihanie vlasov.Výživa
Počas štvrtej lunárnej fázy sú vhodné sú najmä dusená zeleniny, prívarky, polievky, kompóty, zemiaky, rôzne kaše či cestoviny. Povolené sú tiež mliečne výrobky, kvasená zeleniny, jedlá z rýb. Vyhýbajme sa však čokoláde, vyprážaným jedlám a najmä mäsu.
V znamení Kozorožca vládne koreňová zelenina a soľ. Pripravujme si čo najjednoduchšie rýchle a ľahké jedlá – vhodné sú „babičkovské“ recepty najmä zo zemiakov – varené či pečené zemiaky v šupke, omáčky, polievky, placky a podobne. Doplnené môžu byť mliečnymi výrobkami. Okrem toho by sme v dňoch Kozorožca mali zaradiť do stravy jedlá bohaté na vitamín D, ktorý telu pomáha vstrebávať vápnik, takže ryba na tanieri tiež nezaškodí. Vhodné sú tučnejšie druhy ako tuniak, sardinky a pod.Záhrada a domácnosť
Venujeme sa prácam so zemou ak nemrzne – upravujeme terén, opravujeme ploty, zakladáme pareniská, pripravujeme kvalitnú pôdu v skleníku na predpestovanie rastlín.

Náš tip
PREČISŤUJÚCI ČAJ NA PLEŤ
Pri problematickej pleti môžeme vriedky na tvári či na iných partiách eliminovať aj vnútorne – prečisťujúcim čajom, ktorý pijeme teplý po šálke ráno a večer.
Potrebujeme: 10 g kôry krušiny jelšovej, 20 g vňate púpavy, 30 g mladých žihľavových výhonkov.
Ako na to: Polievkovú lyžicu zmesi necháme spariť vo 1/4 litri vriacej vody a scedíme. Výluh môžeme použiť aj na pleť -mierne navlhčeným tampónom vo výluhu si potierame tvár ráno a večer.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 0%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
404848,8 Km
Posledný
nov:
18.12.2017 7:31:29
Prvá
štvrť:
26.12.2017 10:20:25
Spln: 2.1.2018 3:25:30
Posledná
štvrť:
8.1.2018 23:26:33
Nasledujúci
nov:
17.1.2018 3:18:19
Copyright (C) 2007 - 2018 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)