ISSN 1337-6179          dnes je štvrtok 27. júna 2019, meniny má Ladislav(a) , zajtra Beáta 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Baran
Fáza Mesiaca:
4. fáza
Časť rastliny:
plod
Živel:
oheň
Výživa:
bielkoviny/plod
Sila Mesiaca:
vzostupná
Lunárny kalendár
Zvýrazniť dni podľa vhodnosti aktivít

vhodné:


nevhodné:
PO UT ST ŠT PI SO NE
24.06

Ryby
celý detail
25.06
posledná štvrť
Ryby
celý detail
26.06

Baran
celý detail
27.06

Baran
celý detail
28.06

Býk
celý detail
29.06

Býk
celý detail
30.06

Blíženci
celý detail
01.07

Blíženci
celý detail
02.07
nov
Blíženci
celý detail
03.07

Rak
celý detail
04.07

Rak
náhľad
05.07

Lev
náhľad
06.07

Lev
náhľad
07.07

Panna
náhľad
08.07

Panna
náhľad
09.07
prvá štvrť
Váhy
náhľad
10.07

Váhy
náhľad
11.07

Škorpión
náhľad
12.07

Škorpión
náhľad
13.07

Strelec
náhľad
14.07

Strelec
náhľad
15.07

Kozorožec
náhľad
16.07
spln
Kozorožec
náhľad
17.07

Kozorožec
náhľad
18.07

Vodnár
náhľad
19.07

Vodnár
náhľad
20.07

Ryby
náhľad
21.07

Ryby
náhľad
22.07

Ryby
náhľad
23.07

Baran
náhľad
24.07

Baran
náhľad
25.07
posledná štvrť
Býk
náhľad
26.07

Býk
náhľad
27.07

Býk
náhľad
28.07

Blíženci
náhľad
29.07


náhľad
30.07


náhľad
31.07


náhľad
01.08


02.08


03.08


04.08
Legenda/ popis:

Mesačný lunárny kalendár
pri kliku na zvolené políčko sa zobrazí text so základnými údajmi dole pod oknom mesačného kalendára (pre predplatiteľov + na 7 dní úplný text a na celý mesiac tabuľka s vhodnými a nevhodnými aktivitami na daný deň)

pribúdajúci mesiac
ubúdajúci mesiac
aktuálne zvolený deň
nov, prvá štvrť, spln, posledná štvrť
deň, ktorý ešte nie je prístupný / nie je ešte vyplnený

Lunárny kalendár na 27.6.2019

Vplyvy postavenia Mesiaca a zverokruhu v rámci lunárneho (mesačného) cyklu:

Fáza Mesiaca: 4. fáza, Mesiac sa vzďaľuje od Zeme a ubúda do novu.  
Znamenie zverokruhu:
(podľa lunárneho cyklu)
Baran detail...
Živel: oheň detail...
Časť rastliny: plod detail...
Výživová akosť: bielkoviny/plod detail...
Sila Mesiaca: vzostupná detail...
Vplyv na organizmus: rozťahujúci  
Orgány v aktivite: Podľa vplyvu znamenia zvieratníka:
hlava, oči, mozog, nos, zmyslové orgány, životná sila

Podľa vplyvu Luny:
Vplyvom vzďaľovania sa Mesiaca od Zeme prúd energie a tekutín smeruje k hlave, váha tela sa zmenšuje, všetko sa rozširuje. Ovplyvnená je energia tekutín v celom tele. Narastá pasivita, vznikajú opuchy, nečistoty odchádzajú z tela. Aktivizuje sa kostra, koža a tráviaci systém. U chorých ľudí nastáva zhoršenie zdravotného stavu, bolesti, zápaly najmä v orgánoch v aktivite.
 

Psychika
Ohnivé dni Barana charakterizuje veľká impulzivita, nerozvážne jednanie. Dnes môžeme pocítiť príval energie, ktorý radšej vyventilujme pri fyzickej práci alebo pri športe. Ovládnuť nás môže citová dominancia, túžba po nezávislosti, prenáhlenosť, prelietavosť, ale aj odvaha a iniciatíva. Väčšinou tento deň nepraje rodinnému životu – partneri často inklinujú k hádkam, takže sa snažme zaoberať sa inými činnosťami a riešenie rodinných problémov odložme na inokedy. Ideálny čas je naopak pre všetky nové začiatky – vynikáme v kreativite, lepšie sa presadzujeme v práci, máme nové nápady, sme aktívnejší a dynamickejší ako inokedy, no môže nám chýbať sila a trpezlivosť dotiahnuť veci do konca. Najmä prchkejšie povahy majú tendenciu ísť vo veciach hlavou proti múru – preto je potrebné myslieť aj na dôsledky takéhoto konania. Po tieto dni sme tiež náchylnejší na migrényZdravie
Nevysedávajme dlho pred počítačom či pred televízorom, nepočúvajme ani priveľmi hlasnú hudbu, vyhýbajme sa nadmernému hluku a stresu. Dnes však môžeme pociťovať veľký nárast energie, ktorý skúsme zužitkovať najmä na športové aktivity. Pri nadmernom preťažení či bolestiach hlavy si urobme čaj z materinej dúšky alebo z ľubovníka, vhodné je ticho, prítmie, relaxačná hudba, zapálená vonná tyčinka. Ak máme problémy s očami, pime čaj z očianky. Vzhľadom na priaznivú fázu Mesiaca a jeho rozširujúci vplyv na organizmus, sa naše telo veľmi dobre zbavuje škodlivín. Vhodné sú preto všetky detoxikačné techniky najmä na orgány v aktivite. Urobme si výplachy očí, nosa, olejovú očistu ústnej dutiny (mlganím oleja), ktorá je navyše veľmi účinná i pri bolestiach hlavy. Pri problémoch so zaspávaním sa večer vyberme na prechádzku, ktorá príjemne unaví a najmä skvalitní spánok.


Čítajte najnovšie v magazíne:


Staroslivosť o telo
Obdobie je priaznivé pre očistné kúry - pitie ovocných štiav, klystíry, hladovky. Odporúčajú sa obrátené polohy, sed alebo ľah so zdvihnutými nohami, viac chôdze ako sedenia. Rozťahujúci vplyv Mesiaca môžeme využiť na účinnú očistu orgánov v aktivite, ale tiež aj celého tela. Doprajme si masáže hlavy, tváre a očí. Vhodné sú tiež relaxačné masáže celého tela, psychiku uvoľňujúce bylinkové kúpele z mäty, materinej dúšky, levandule, saunu, očistu žalúdka, čriev, teplé bylinné kúpele, naťahujúce cviky. Telesná aktivita pomáha uvoľniť napätie, ktoré práve v tomto znamení narastá viac ako inokedy.Výživa
V tejto fáze vynechávame mäsité jedlá a potraviny s vysokým obsahom tuku. Stravujeme sa ľahkou stravou, pretože často býva narušené trávenie. Pre pôst sú najvhodnejšie 23., 26. a 29. deň cyklu. Nezačínajme ani nekončime dlhšie trvajúce pôsty v kritické dni na prelome mesačných fáz. Pôst môžeme ukončiť 12 hodín po vrchole novu. K ohnivému znameniu Barana prináležia bielkoviny, telo ich v týchto dňoch spracúva oveľa lepšie ako pri iných znameniach. Ani opačný extrém však nie je dobrý a kto má problém s trávením, mal by aj počas týchto dní zaradiť neutrál. Nakoľko vo 4. fáze nie je vhodné konzumovať príliš veľa mäsa, uprednostnime najmä rastlinné bielkoviny či bielkoviny vo forme kyslomliečnych produktov. Sú to tiež dni plodov – jedzme preto ľubovoľné množstvo strukovín, plodovej zeleniny a ovocia. Preto je vhodné zaradiť do stravy kombinácie zeleniny s bielkovinami alebo ovocie s bielkovinami. Zeleninu a ovocie spolu však nikdy nekombinujme. Dnes je ideálny deň na vymýšľanie nových receptov – dni Barana sú totiž plné kreativity. Ideálnejšie je však pripraviť si minútky, či rýchle jedlá – na dlhšie vyváranie asi nebudeme mať dosť trpezlivosti. Pokrmy môžeme dochutiť najmä ohnivým korením – štipľavou paprikou, chilli papričkami alebo kajenským korením či karí korením.Záhrada a domácnosť
V záhrade sa venujeme najmä plodovým rastlinám. Vysádzame plodovú zeleninu, skypríme pôdu pod ovocnými drevinami a prihnojíme ich. Zberáme úrodu. Ohnivý Baran je vhodný na všetky práce v domácnosti, keď potrebujeme sušiť – či už po maľovaní, vetraní vlhkých miestností. Pri sušení bielizne však dajme pozor na slnko – môže nám vytiahnuť farbu.

Náš tip
LEVANDUĽOVÝ OLEJ NA BOLESŤ HLAVY
Levanduľa pomáha odstrániť napätie a pri nervozite upokojuje. Uvoľňujúci efekt dokáže utlmiť alebo odstrániť bolesť hlavy.
Potrebujeme: 0,75 l olivového oleja, za hrsť levanduľových kvetov
Ako na to: Kvety zalejeme olivovým olejom a v uzavretej sklenenej nádobe necháme lúhovať na slnku niekoľko týždňov. Potom scedíme a uložíme na chladné miesto. Pri bolesti hlavy alebo nervozite užívame 1-5 kvapiek do vody alebo na kocke cukru.Zobrazenie ďalších detailov tohoto dňa v lunárnom kalendári je prístupné len pre predplatiteľov!

Ak nie ste predplatiteľom, máte možnosť zobraziť detail dňa len na 2 dni dopredu (bez vhodných a nevhodných aktivít).


Čo získate predplatením?
  • 7 dní dopredu s hlavnými údajmi a úplným textom (psychika, zdravie, starostlivosť o telo, výživa, záhrada a domácnosť, tip na deň)
  • 5 týždňov dopredu iba s hlavnými údajmi (charakteristika dní, fázy Mesiaca, vplyv znamenia zvieratníka na organizmus, orgány v aktivite, údaje o vhodnosti a nevhodnosti aktivít na daný deň), bez úplného textu
  • Filter a aktívny vyhľadávač konkrétnych vhodných a nevhodných aktivít podľa Vášho výberu na 5 týždňov dopredu - farebné zobrazenie dní, ktoré obsahujú Vami zvolené aktivity
  • službu Lunárny manažér
  • + ďalšie služby ktoré budú pribúdať a Vám sa automaticky sprístupnia

Predplaťte si službu Lunárny kalendár
/detail služby Lunárny kalendár/

a získate k nej ako bonus službu Lunárny manažér
/detail služby Lunárny manažér/


predplatitelia

informácie o Mesiaci
Fáza Mesiaca: 35%
(100% = spln)
Vzdialenosť
od Zeme:
398358,6 Km
Posledný
nov:
3.6.2019 12:02:59
Prvá
štvrť:
10.6.2019 8:00:34
Spln: 17.6.2019 10:31:19
Posledná
štvrť:
25.6.2019 11:48:01
Nasledujúci
nov:
2.7.2019 21:17:10
Copyright (C) 2007 - 2019 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179, web solution and visual design (C) 2007 SYNAPSYS, s.r.o.
(verzia aplikácie 4.14)