ISSN 1337-6179          dnes je utorok 3. októbra 2023, meniny má Stela , zajtra František 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Býk
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 20.5.2011

Spálňa podľa FENG SHUI

Medzi najzákladnejšie potreby každého z nás patrí kvalitný spánok. Spálňa je preto vo Feng shui považovaná za jednu z najdôležitejších miestností. Strávime tu asi jednu tretinu svojho života.

Umiestnenie spálne

Keďže je miestom pokoja, mala by byť čo najďalej od hlavného vchodu a nemala by "susediť" s kúpeľňou alebo s WC. Je to miestnosť najviac ovplyvnená jinom. Ideálna poloha je taká, ktorá je v súlade s vašim Gua číslom. Spálňu je možné mať napríklad aj v juhozápadnej časti (z pozície centra bytu). Tento svetový smer ovplyvňuje partnerstvo a vzťahy.

Vhodná i nevhodná poloha postele

V prvom rade si všímame umiestnenie postele voči dverám. Nohy spiaceho by nemali smerovať do dverí, táto poloha sa nazýva "pozícia smrti" (v starovekej Číne tak ukladali mŕtvych). Nemala by byť umiestnená v priamom ťahu okno-dvere, je to tzv.“energetický prievan“.
Za hlavou by nemal byť radiátor, ani dvere, ale mala by tam byť pevná stena. Nad hlavu nie je vhodné vešať poličky. Neodporúča sa ani spať pod žiadnym trámom, či skoseným stropom. Všetky tieto predmety „tlačia“ na spiaceho, nemá tak dostatočný priestor na snívanie a časom by sa mohli dostaviť aj zdravotné problémy. Čo by tam však visieť malo, je vhodný obraz s tématikou lásky, dobrých vzťahov (napr. zamilovaná dvojica, labute v páre).

Zariadenie

Je vhodné zariadiť ju jednoducho, útulne, bez zbytočností, ktoré môžu narúšať spánok a hlavne treba sa vyhýbať prepĺňaniu nábytkom, kvôli pocitu stiesnenosti. Ideálne je, keď každý z partnerov môže pristupovať k posteli zo svojej strany.

Farby

Farby stien a doplnkov volíme skôr jemné pastelové: maslovo-žltá, béžová, jemná oranžová, zelená. Červená farba nie je vhodná, je to farba aktivity, vytvára istý protiklad oddychu (v špecifických prípadoch ju možno po porade s odborníkom použiť).

Čo neumiestňujeme do spálne

V tejto miestnosti by nemal byť počítač, fax, televízor, čiže žiadna elektronika kvôli elektromagnetickému žiareniu. Ak predsa len máte v spálni televízor, nech je čo najďalej od postele a na noc ho radšej vypínajte zo zásuvky.

Zrkadlo

Zrkadlo v spálni byť môže, no nesmie priamo odzrkadľovať posteľ. Táto poloha by mohla spôsobiť problémy, tzv. „priniesť“ tretiu osobu do vzťahu.Monika Szolgayová - profesionálny Feng shui poradca, www.fengshuiporadenstvo.sk


Zaradený v rubrike: Zdravé bývanie (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 22188 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: magazin.luna@outlook.compredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2023 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)