ISSN 1337-6179          dnes je nedeľa 23. júna 2024, meniny má Sidónia , zajtra Ján 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Kozorožec
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 23.10.2010

O poruchách ženského tela

Infekčné ložiská v hormonálnom systéme

Ľudstvo má jasnú a celkom pyšnú predstavu, že riadi život na tejto planéte. Pokiaľ sa začneme zaoberať výskumom príčin a dôvodmi rôznych onemocnení, potom táto vízia dostáva povážlivé trhliny. Domnievam sa, že život na Zemi riadia mikroorganizmy, ktoré vystupujú ako jedna vysoká inteligencia, ktorá je podivuhodne organizovaná a má neuveriteľné schopnosti na prežitie. Táto „mikrobiologická civilizácia“ nevyrába traktory, pušky ani kozmické lode, a napriek tomu má dokonalá súdržnosť a ešte väčšiu organizovanosť. Využíva náš organizmus na rozmnožovanie, pretože nevyhnutne potrebuje svojho hostiteľa. Vedie s ním boj o prežitie, a na to slúži imunitný systém. Ten sa snaží brániť naše telo proti každej akcii. Mikroorganizmy avšak premyslene obsadzujú jednotlivé orgány a tkanivá, usídľujú sa v nich vo forme ložísk a riadia potom chod organizmu pre svoj prospech. Infekčné ložiská sa vyskytujú v hypofýze, riadiacej žľaze hormonálneho systému. Z nej ovplyvňujú celú radu orgánov a spôsobujú poruchy. Ovládajú prsnú žľazu, vaječníky, ich prostredníctvom maternicu, pošvu, vajíčkovody, ale aj nadľadvinu a štítnu žľazu. Mikroorganizmy potom s človekom „manipulujú“ a vyvolávajú najrôznejšie zdravotné poruchy.


Súvislosť s mliečnou žľazou
Hormonálna dysfunkcia vyvoláva ložiská v mliečnej žľaze, tie potom rastú vo forme nezhubných nádorkov adenómov, ktoré sa premenia na väzivo, a z toho vznikajú fibroadenomy. Sú citlivé voči hormonálnym vplyvom, kvôli ktorým rastú alebo sa zväčšujú, každopádne spôsobujú problémy. Následne sa hromadia toxické látky, pretože žľaza pod ich vplyvom stráca svoje obranné schopnosti. Rádioaktívne látky, pesticídy, fungicídy a chemikálie sa kupia a medzi nimi je mnoho karcinogénnych látok, ktoré sú schopné meniť génovú výbavu bunky. Pokiaľ sa priradia k celému procesu aj vnútorné karcinogény, nastáva ochorenie, ktoré nazývame zhubný nádor. Toxíny prítomne v mliečnej žľaze môžu pri kojení prechádzať do organizmu dieťaťa a mnohokrát spôsobujú nepríjemnosti. Najčastejšie sa jedná o rôzne cudzorodé látky, plesne a iné infekcie. Kojenec na ne môže reagovať až precitlivelo, napriek tomu že ho matka vzorne kojí.


Myómy a nádory v maternici
Podobne sa toxíny chovajú v maternici. Vytvárajú infekčné ložiská nielen v jej sliznici, ale aj v podslizničných vrstvách, vo svalovej vrstve alebo vo väzivách maternice – parametriu. Maternica je pod vplyvom hormónov aj ložísk a toxínov bolestivá, bývajú v nej zápaly a vznikajú nezhubné myómy aj zhubné nádory. Mikroorganizmy majú aj ďalšiu stratégiu. Ložisko vytvorené v materničnej sliznici určujú toxické bielkoviny, ktoré pri vývoji plodu ohrozujú a poškodzujú nervový systém, ale aj iné orgány vyvíjajúceho sa pod vplyvom génového programu. Najčastejším obsahom infekčných ložísk sú borelióza alebo toxoplazmóza prenesená zo zvierať. Toxíny týchto infekcií sú veľmi agresívne voči nervovému systému. Ten je zložitý a k jeho poškodeniu dochádza v ktorejkoľvek časti. Problémy nastávajú v motorických, rečových, imunitných či emocionálnych centrách, v neprebernom množstve rôznych štruktúr. Novorodenec potom môže mať nejakú zdravotnú poruchu. Pre mikroorganizmy je pozitívne, ak ide o záležitosť imunitného systému. Preto sa stále viac a viac detí rodí s jeho oslabením, s alergicky či atopicky reagujúcou imunitou, s autoimunitnými poruchami. Všetky tieto choroby sú riadené centrálnym nervovým systémom a jedinec je pripravený ako výhodný objekt slúžiaci na prežívanie a na rozmnožovanie ďalších škodcov. Tejto situácie pochopiteľne využijú aj iné mikroorganizmy a vytvoria sa nové ložiská. Na svet príde ďalší ekzematik, astmatik alebo alergik. Narodí sa človiečik s chorými dýchacími cestami, poruchami zažívania alebo refluxom v močovom systéme. Štart do života potom nemá práve optimálny.


Nevyhnutná očista pred počatím
Ľudia sú si vedomí toho, že ak má byť výrobok kvalitný, musia byť prísne dodržané normy pri jeho výrobe. Vo farmaceutických továrňach sa čistota blíži absolútnu, potravinárske podniky strážia tímy hygienikov, ktorým neunikne ani smietka. Vo firmách, kde vznikajú počítače, je sterilné prostredie ako v laboratóriách, aby behom citlivej a unikátnej výroby nevznikol zmätok. Je pre mňa nepochopiteľné, že v akomsi opojení zo svojej jedinečnosti ľudstvo zabúda na to, že vývoj v prenatálnom štádiu i narodenie dieťaťa je ten najzložitejší a najcitlivejší proces. Rodičia by chceli potomka, ktorý nebude hyperaktívny, dyslektický, nekľudný, s emocionálnymi zvláštnosťami či alergický. Každý si preje dieťatko, čo nepotrebuje mimoriadnu starostlivosť, ale človek si zvykne aj na šibenicu. Niektorý moji pacienti preto hovoria: „Môj syn/dcéra má astmu, ale to má dnes každý, a tak sa s tým nebudeme zaoberať...“ Pritom stačí tak málo. Keď žena túži priviesť na svet potomka, je dôležité aby svoj organizmus pripravila a očistila. Jedinou cestou z bludného kruhu je prevencia.


Problémy počas prechodu nie sú normálne
Riadene hormonálnej sféry je nesmierne jemné a jeho porucha spôsobuje príznaky, ktoré nazývame klimakterické symptómy, ako sú návaly tepla, depresie, roztržitosť, úzkostné stavy, bezradnosť a podobne. Ženy sa domnievajú, že je to normálne a že to súvisí s fyziologickým procesom. Môžem zodpovedne prehlásiť, že tomu tak nie je a že tieto problémy sú vždy výrazom poruchy riadiacej funkcie hypofýzy, ktorá nastáva na základe toxickej záťaže. Po kontrolovanej detoxikácií sa problémy upravujú. Častou príčinou toxickej záťaže hypofýzy v prechode, a nielen v ňom, sú kovové materiály používané v zubnom lekárstve. Za najškodlivejší môžeme označiť amalgám – zliatinu ortuti, striebra a ďalších kovov. V modernej medicíne sa pri problémoch podávajú umelé hormóny, bez toho aby sa hľadala príčina. Napriek všetkým týmto opatreniam chybná činnosť hypofýzy pretrváva, pretože rolu nehrá len množstvo produkovaných hormónov ale aj ich kvalita. Na porušenú kvalitu potom hormonálne orgány reagujú väčšinou chybne. Prsná žľaza, vaječník aj maternica sú ohrozené nádormi a dochádza k ďalším poruchám.


Nenáročná prevencia zhubných nádorov
Stačí udržať v dobrej kondícií riadenie hormonálneho systému a zabrániť zhromažďovaniu karcinogénnych látok v organizme. Detoxikácia vedúca k optimalizácií obranného protinádorového systému je v našej ordinácií každodennou praxou. Snáď sa to mnohým ľuďom zdá príliš jednoduché. Keby to stálo milióny, možno by ľudia vo funkčnosť uverili. Prostriedky a systém, ktoré skutočne zbavujú organizmus všetkých toxínov, sú však už iná kapitola.


ZDROJ: Josef Jonáš: Kde končí duše a začína tělo, Eminent 2008 Preložila a doplnila Danka Kellerováautor článku: MUDr. Josef Jonáš (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 15936 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)