ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 22. júla 2024, meniny má Magdaléna , zajtra Oľga 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Vodnár
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 17.6.2010

DETOXIKÁCIA ORGANIZMU JE UŽ KONEČNE V "KURZE"

Jedným zo slovenských akreditovaných detoxikačných centier, ktoré pracujú metódou riadenej a kontrolovanej detoxikácie podľa MUDr. Josefa Jonáša, je bratislavské Štúdio zdravia sídliace v nových priestoroch na Prešovskej ulici.

Jeho prevádzkovateľka Daniela Kellerová sa venuje detoxikácii a študuje detoxikačnú medicínu podľa MUDr. Jonáša už 9 rokov. Mnohými ďalšími aktivitami sa snaží túto metódu nielen praktizovať, ale aj spropagovať a urobiť jej osvetu na Slovensku. Začiatky totiž neboli ľahké a pojem detoxikácia organizmu pred 9 rokmi ešte nikomu nič nevravel. Asi najviac sa o detoxikačnej medicíne dozviete na stránkach www.magazinluna.sk, a www.detoxshop.sk alebo www.studiozdravia.info


Aké boli Vaše začiatky?
Myslím že rovnaké ako u mnohých mojich kolegov - detoxikačných poradcov. Kvôli dlhodobým zdravotným problémom som sa cez samoštúdium všetkého, čo s celostnou medicínou len trocha súviselo, prepracovala až k doktorovi Jonášovi a jeho riadenej a kontrolovanej detoxikácii. Som úprimne vďačná doktorovi Jonášovi a tiež jeho najbližšiemu spolupracovníkovi Ing. Jelínkovi za tento úžasný objav v oblasti informačnej medicíny, ktorý mi konečne pomohol vyriešiť moje problémy. Navyše nič lepšie a účinnejšie, čo sa týka úspešnej detoxikácie od mnohých toxínov a tiež zisťovania a kontroly ich prítomnosti v organizme, zatiaľ nik nevymyslel. Takže hneď ako sa detoxikačná medicína Dr. Jonáša začala etablovať na Slovensku, začala som študovať túto metódu a neskôr pracovať ako detoxikačný poradca. Až doteraz, okrem určitých rozdielov a výnimiek v rámci metodiky diagnostiky a výberu produktov, sa venujem výlučne iba tejto metóde.


U Vás pracujete trochu odlišnými metódami testovania záťaží. V čom sa teda líši Váš spôsob diagnostiky a detoxikácie od ostatných podobných detoxikačných centier či poradcov pracujúcich metódou doktora Jonáša?
Mnohí klienti, ktorí absolvovali diagnostiku podľa Jonáša v iných centrách prístrojom Salvia, sa divia že testovanie záťaží robíme odlišne. Líši sa nielen prístrojovým diagnostickým vybavením, no aj prístupom ku klientovi. Vstupné testovanie u nás trvá minimálne 1,5 - 2 hodiny, pri úplne komplexnom vyšetrení aj viac – podľa klientových požiadaviek. V zásade nerobíme diagnostiky „ako na páse“, ale snažíme sa ísť do hĺbky a podstaty problému a tiež vysvetliť klientovi, o čo ide. Do jednej kúry aj na základe dlhoročných skúseností kombinujem maximálne 4-5 preparátov, a funguje to. Ak sa Vám nejaký tzv. detoxikačný poradca snaží vnútiť naraz viac ako 10 preparátov, verte, že mu ide len o vlastné obohatenie sa alebo o jeho nekompetentnosť. Detoxikáciu by podľa mňa mali naozaj robiť len dlhoroční vyškolení atestovaní špecialisti, a nie "rýchlokvasení odborníci", ktorým ide v prvom rade biznis a nie o zdravie klienta.


Detoxikační poradcovia väčšinou používajú diagnostiku na základe vegetatívneho funkčného testu - prístrojom Salvia a naň napojeného programu EAM z dielne MUDr. Jonáša – Vy program výlučne Oberon. Môžete priblížiť ich rozdiel?
Programovým vybavením v rámci prístroja Oberon sme schopní vytestovať vitálny stav jednotlivých orgánov, ktorých hodnoty sa následne vykreslia na obrazovke počítača. Klient pritom vidí, v akom stave má svoj organizmus – konkrétne orgány a tkanivá. Na rozdiel od Oberonu pri testovaní Salviou sa klient musí spoľahnúť len na ústne podané závery poradcu. Netvrdím, že EAM program nie je dobrý, ale výstup z neho predstavuje len súčet toxických záťaží, na ktoré navyše poradca musí trafiť, nakoľko obsahuje niekoľko tisíc možností – toxínov. Klienta to podľa mňa navyše pri nesprávnom podaní môže poriadne vystrašiť. Program Oberon vytestuje na rozdiel od Salvie aj percentuálne vyjadrenie stupňa zaťaženia a tiež vhodnosť detoxikačných preparátov pre konkrétneho klienta a na konkrétny orgán, ktorý treba detoxikovať. Pri následnej kontrole vieme prostredníctvom Oberonu porovnať stav detoxikovaného orgánu pred a po kúre – a to tiež na percentá. Klienti sa teda na vlastné oči presvedčia o úspechu detoxikácie, napriek tomu, že ešte po prvej kúre nemusia pociťovať až také pozitívne účinky, aké očakávali, čo ich motivuje v detoxikácii vytrvať. Detoxikácia totiž nie je len o užití jedného preparátu či jednej kúry a stane sa zázrak.


Používate pri detoxikácii aj iné produkty ako detoxikačné produkty z dielne Dr. Jonáša - firmy JOALIS?
Áno, aj keď „gro“ našej činnosti spočíva v detoxikačnej medicíne, nebránime sa, ak má klient iné predstavy o očiste organizmu a preparátoch či metódach ktoré použije. Nasilu mu nič nenúkame, snažíme sa len vysvetliť princípy fungovania jednotlivých preparátov či očistných techník. Mnohí si totiž naivne myslia že jeden produkt, ktorý výrobca označil ako najúčinejší detoxikačný výrobok na trhu, či určitá technika, ktorá tiež údajne zaručuje účinnú a dôkladnú detoxikáciu organizmu, má aj taký efekt. Potom sú prekvapení ak im po dlhodobom užívaní nejakého zázračného výťažku či očistnej kúry alebo diéty či inej úpravy stravy aj tak ešte vytestujeme v organizme mnoho toxínov a zaťažených orgánov.
Nie každý detoxikačný či regeneračný prípravok sa navyše hodí každému klientovi. Preto sa snažíme prístrojom Oberon klientom vytestovať ich vhodnosť a odporučiť im detoxikáciu či regeneráciu takými prípravkami na ktoré najlepšie reagujú. Telo si totiž vždy vypýta to čo najviac potrebuje a tak si vlastne aj samo určí postupnosť krokov v detoxikácii. V tom vidím úžasný prínos Oberonu do mojej detoxikačnej praxe.
Produkty z výskumu MUDr. Jonáša vykazujú pri detoxikácii najväčšiu účinnosť, čo mám práve prostredníctvom Oberonu aj overené. Ostatné prípravky z našej ponuky od iných výrobcov považujem za doplnkové, ktoré síce veľmi účinne napomáhajú k regenerácii detoxikovaných orgánov a tkanív, no ich tzv. detoxikačné schopnosti nedosahujú úroveň produktov JOALIS, aj keď sa tak podľa názvu často tvária.


Aké máte úspechy čo sa týka riešenia chronických ochorení?
S úspechom riešime problémy tráviaceho či dýchacieho traktu, alergie, poruchy imunitného systému, gynekologické problémy, najmä chronické výtoky a mykózy, problémy hormonálneho charakteru, tiež psychické problémy. Zvládame chronické chlamýdiové, vírusové, bakteriálne i plesňové infekcie. Tieto typy problémov sú asi najčastejšie. Poradiť si však vieme aj s ochoreniami s progredujúcim charakterom, ako reumatoidná artritída, Skleróza multiplex, Parkinsonova choroba či Lymská borelióza, no tu je detoxikácia zložitejšia a zdĺhavejšia a je potrebná aj spolupráca a pevná vôľa klienta.

V našej klientele je tiež veľmi veľa ľudí s pozitivitou na boréliu či Helikobaktera, kožnými, črevnými či neurologickými ťažkosťami, a tiež aj s onkologickým ochorením. Veľkým úspechom sú prípady úplného ústupu ťažkého ekzému, akné, chronickej únavy, alopecie, cýst v prsníku, na štítnej žľaze a vaječníkoch, vírusové zaťaženie gynekologického systému typu HPV, CMV a tiež vírusové a mikrobiálne zaťaženie nervového systému. Úspešnosť detoxikácie sa najviac prejavuje najmä u detí – nie sú ešte také zaťažené toxínmi ako dospelí a na tento typ očisty reagujú neuveriteľne rýchlo. Posilňuje sa imunita, eliminujú alergie, hyperaktivita a pod.


Máte v klientele aj ľudí, ktorým ste pomôcť nedokázali?
Samozrejme, že sú aj také prípady. Nevravím že detoxikačná medicína je zázračná a každému pomôže vyzdravieť. Aj ona má svoje mantinely. Úspech detoxikácie podľa MUDr.Jonáša podľa mňa spočíva na jednej strane vo vedomostiach a skúsenosti terapeuta a v jeho správnej voľbe, postupnosti a v kombinácii preparátov do jednotlivých kúr. To je podľa mňa veľmi dôležité, pretože ak preparáty podáte v nesprávnej kombinácii či v nesprávnom poradí, jednoducho nezaúčinkujú, resp. nebudú mať predpokladaný detoxikačný efekt. Potvrdzuje sa mi to aj v praxi - príde klient, ktorý robil tzv. samodetoxikáciu a vyskúšal mnohé prípravky Joalis hlava-nehlava – bez žiadúceho efektu. Pritom mu stačí zistiť toxickú záťaž, príčinný orgán či orgány, zvoliť správnu kombináciu a postupnosť a klient ušetrí mnoho peňazí za prípravky, ktoré by bral zbytočne a vôbec mu nepomôžu.

Úspešnosť celého detoxikačného procesu však spočíva aj na prístupe samotného klienta. Podľa ich prístupu a tým aj úspešnosti detoxikácie by som ich rozdelila do viacerých kategórií.
Prvá skupina – „netrpezlivci. Klient nemá trpezlivosť doužívať už ani prvú kúru, nedodržiava popri užívaní preparátov odporučenú životosprávu, alebo sa dal uniesť dočasným zlepšením zdravotného stavu a v detoxikácii už nepokračuje. Bude určite nemilo prekvapený návratom symptómov po určitom čase. Často sa ľudia zľaknú negatívnych detoxikačných prejavov, ktoré sú pri detoxikácii úplne prirodzené a vzdajú to hneď na začiatku. Vtedy naozaj môžeme považovať detoxikáciu za neúspešnú – no z vlastnej viny klienta..

Druhú kategóriu tvoria ľudia - "zablokovaní", ktorí síce majú záujem detoxikovať sa dôkladne a dlhodobo, no úspešnej detoxikácii bránia určité bloky na emocionálnej či psychickej úrovni, ktoré detoxikáciu brzdia a často ju úplne znemožňujú. To spôsobuje, že organizmus klienta má tendenciu kumulovať v určitých orgánoch svojho tela určité typy toxínov, čo sa tiež dá vytestovať a následne túto nezdravú kumuláciu riešiť. Zablokované tkanivo či orgán bez toho úplne zbytočne detoxikujeme – logicky nepustí zo seba žiadne toxíny a bude ich naďalej zadržiavať. Podľa mňa je to aj dôvod, prečo niekedy iné formy a metódy očisty organizmu nie sú až tak účinné, ako sa predpokladá a ako by sme chceli.

Treťou kategóriou sú klienti - "s vrodenou dispozíciou", ktorí majú dedičné dispozície na určité ochorenie či genetické poruchy a žiaľ, genetika zatiaľ nepustí.... Tu je potrebné robiť všetko v rámci prevencie – aby sa zabránilo spusteniu ochorenia elimináciou faktorov, ktoré ho môžu evokovať, či už samotné ochorenie zhoršovať. Tiež som postupne po rokoch praxe zistila, že aj jednotlivé krvné skupiny sú náchylné na kumulovanie niektorých druhov toxínov v tele. Je to samozrejme aj geneticky dané, a komplikáciám sa tiež môžeme vyhnúť iba prostredníctvom úpravy a rešpektovania stravovacích návykov v rámci krvnej skupiny.

Štvrtú kategóriu tvoria klienti - "oneskorenci", ktorí prídu už vo finálnom štádiu určitého ochorenia a od detoxikácie očakávajú zázraky. Tu treba pripomenúť, že detoxikácia organizmu je najmä o odstraňovaní príčin určitého možného ochorenia, i keď sa ňou často dajú súbežne eliminovať aj dôsledky. No ak je už niečo nezvratne poškodené, nepomôžeme už ani my. Treba myslieť oveľa skôr na prevenciu. Žiaľ, veľa ľudí, pokiaľ ich niečo nebolí, si nezmyslia ani na klasické preventívne kontroly u lekára, tobôž u nás...

Piata skupina ľudí – tá najhoršia – sú "hypochondri". Sú to chronickí návštevníci všetkých liečiteľov, ktorí s nikým a ničím nie sú nikdy spokojní, nič im nepomáha a neustále hľadajú „recept“ na vyliečenie. Vyliečiť sa však podvedome nechcú...tento stav im totiž vyhovuje. Aj s nimi treba pracovať najprv cez úpravu psychiky, no len ak si to budú ochotní vôbec pripustiť. Posledná skupina – ľudia ktorých k detoxikácii často niekto prinútil a oni tomu aj tak neveria - "zarytí skeptici". Zväčša ide o manželov či partnerov, ktorých do poradne dotiahli polovičky, napriek ich odporu. Zažila som však aj opačné garde. Takíto ľudia si v sebe vytvoria tzv. protiprogram, ktorý môže spôsobiť, že detoxikácia u nich bude napriek všetkým snahám poradcu i partnera neúspešná. Tu by som partnerom a partnerkám radila - "neznásilňovať" a radšej ísť príkladom. Často sa stáva, že partneri sami prídu dobrovoľne až vtedy, ak na svojich rodinných príslušníkoch uvidia pozitívne účinky detoxikácie.


Zamerajme sa na prevenciu - kde všade pomôže detoxikácia organizmu Jonášovou metódou?
Klienti ktorí prídu riešiť svoj zdravotný stav najmä v rámci prevencie, sú tí najpoctivejší. Navyše práve u nich dosahujeme aj najlepšie výsledky, nakoľko čím je organizmus menej zaťažený, tým rýchlejšia je detoxikácia a následná regenerácia organizmu. Ide väčšinou o mladšiu generáciu a ľudí v produktívnom veku, ktorí jednoducho pochopili o čom detoxikácia je a tiež, že je potrebné pravidelne sa detoxikovať práve kvôli rýchlemu životnému tempu, čoraz väčším požiadavkám v práci a tým permanentnému stresu, znečistenému životnému prostrediu, dedičným dispozíciám a tiež kvôli dobrej fyzickej a psychickej výkonnosti. V poslednom čase sa často stretávam s mladými ľuďmi, ktorí sa rozhodli podstúpiť detoxikáciu pred počatím potomstva, čo ma úprimne teší. Čo sa týka toho už narodeného potomstva po detoxikácii rodičov alebo žien po dlhodobých problémoch s otehotnením – detičky sú úžasnej kondícii!!!


Okrem vlastnej detoxikačnej praxe v Štúdiu zdravia sa zaoberáte aj inými činnosťami. V čom spočívajú?
Keď som v roku 2004 otvárala svoju prvú prevádzku, pomáhala mi dcérka roznášať letáky – nie moc úspešne. Viacerí okoloidúci jej povedali že drogy a alkohol neužívajú... Vtedy detoxikácia ľuďom veľa nehovorila, i keď v súčasnosti je situácia o niečo priaznivejšia a tento pojem začína byť dnes konečne „v kurze“. Žiaľ, často sa však zneužíva a nálepkujú ním aj neúčinné a pochybné techniky či produkty, ktoré s celkovou a najmä účinnou detoxikáciou organizmu nemajú nič spoločné. To však ľudia nevedia posúdiť. Preto som sa od začiatku snažila robiť detoxikačnej medicíne a detoxikácii ako takej na Slovensku osvetu. Išlo to ťažko a pár rozpracovaných projektov kvôli nepochopeniu či strachu alebo závisti určitých ľudí, skrachovalo. U nás, žiaľ, veľmi často víťazí príslovie o „susedovej koze“. Preto vznikli na stránke Magazínu LUNA rubriky Detoxikačná medicína či Očista organizmu, prostredníctvom ktorých sa snažím robiť osvetu detoxikačnej medicíne a detoxikácii ako takej.
Prevádzkujem tiež internetový obchod www.detoxshop.sk aj s poradňou, zameraný práve na detoxikáciu organizmu a produkty, ktoré s ňou súvisia. Táto myšlienka vyšla z praxe a požiadaviek mojich mimobratislavských klientov, ktorí sa najmä k detoxikačným produktom nevedeli dostať a tiež preto, že tieto produkty nie je možné zohnať v lekárni vzhľadom na ich špecifickosť. V najbližšej budúcnosti mienim spustiť kurzy pre laickú verejnosť o detoxikácii organizmu a tiež o detoxikácii a stravovaní, resp. diéty podľa lunárnych fáz. Viac sa dozviete na stránke Luny v najbližších týždňoch.


Spracovala Reakcia ML

Viac informácií na www.studiozdravia.infoautor článku: Daniela Kellerová (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Predstavujeme (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 14637 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)