ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 22. júla 2024, meniny má Magdaléna , zajtra Oľga 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Vodnár
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 14.2.2009

SLÁVA SLOVA

Čo to je slovo? Aká je jeho sila? Kde sa skrýva jeho Sláva? Ako na nás vplýva ten malý zázrak vyslovený z našich úst? Ako tvorí a formuje naše životy, vzťahy a emócie? Pozývam Vás k stolu, priatelia. Hostina začína...

Sila Slova
Slovo je myšlienka. Keď si predstavíte akú silu má myšlienka, respektíve jej energie, ľahko si dovtípite koľko vecí a akých dokáže ovplyvniť. Slovo je ozvučená myšlienka. Vaša duša sa cez slovo prejavuje. Je to znak dorozumievania. Často sa vraví- Vtáka spoznáš podľa peria, človeka podľa reči-. Je to tak. To ako človek rozpráva, ako sa chová, jeho mimika, spôsob držania tela, vraví o ňom veľa. Je dobré všímať si smiech v reči. Ako sa to dá? Ľahko. Skúste niečo povedať vážne. A potom vyskúšajte tú istú vetu povedať v polovičnom, nadnesenom smiechu. Akoby celý Vesmír a Láska všemocná boli vo Vás. To Vás bude hnať a dodávať silu. Napríklad ak voláte do infocentra mobilného operátora, takmer vždy vám to zdvihne žena. Prečo? Pretože hlas ženy má jemnejšie vibrácie než mužský, pôsobí utišujúco. Je to sexi a krásne. A čo smiech v hlase? Ten tam nájdete ľahko. Skúste sa vcítiť do slov človeka. Napríklad, keď s ním voláte dlhšie po telefóne. On rozpráva a vy sedíte so zatvorenými očkami a vnímate každé slovo. Jeho lásku v hlase. To je dôležité. Láska sa vždy prejavuje cez naše myšlienky. Preto, kto má v sebe veľa lásky, ten ju dokáže odovzdávať cez ozvučené, napísané, zhmotnené myšlienky. Ozvučená myšlienka je slovo. Napísaná je aj tento článok. Zhmotnená myšlienka je čin. Všimnite si koľko lásky je v našich myšlienkach. Skutočná Láska v nás sa prejavuje vždy, za každých okolností. Je to všetko len na nás. Sila našich slov nám vytvára životy. Priemerný človek, keď niečo nedokáže pomenovať, použije nadávku, či nespisovné slovo. To je znak, že množstvo Lásky v ňom kolíše a jeho slovná zásoba je malá. Tak ho ľahko odhadnete a ak chcete, môžete mu pomôcť. Tak dokážeme dobre čítať ľudí a vždy sa najprv vcítime do daného človeka, jeho postoja, hlasu, vyžarovania. Myšlienky vibrujú celým Univerzom. Ide teraz o to ako s nimi pracovať. Tak poďme na to, priatelia krásnučkí.

Milujem, Šťastie, Objatie, Láska
Každé jedno pozitívne slovo v nás vyvoláva krásne pocity. Japonský vedec Masaro Emoto objavil, že voda v nás, reaguje cez myšlienky. Napríklad ak si dáte ryžu do dvoch plastových nádobiek a napíšete na jednu slovo Láska a na druhú slovo Hnev... Dajte ich do chladničky a majte ich tam týždeň i viacej. Uvidíte po ich vybratí, že na škatuľke s nápisom Láska bude ryža v poriadku. Na krabičke so slovkom Hnev, bude plesnivá. Prečo je to tak? Všetko so všetkým súvisí. Ak povieme -Nemôžem to dokázať.- Jednak použijeme zápor, teda predponu Nie-Ne a vyšleme do kozmu energiu záporu, ktorá sa nám vracia. Takto nás bude pozitívne myslenie pekne obchádzať a vy sa môžete pýtať, prečo som nešťastný. Preto, lebo ste to dovolili. DOVOĽTE SI BYŤ ŠŤASTNÍ. Použite na to svoje slová. Uvedomte si v nich silu, ktorú im dávate. Božskú, vesmírnu a dokonalú. Boh do každého človeka predsa vložil prekrásnu časť jeho samého. Využite ju. Ďalší príklad. Niečo sa pýtate-Zavoláte svojmu kamarátovi, či priateľke a spýtate sa-Čau, neruším?- Rozoberieme si to. Použili ste dve negatívne slová v otázke. Jednak zo seba vyžarujete menej svetlú energiu a priamo ju posielate aj danej osobe. –Ne- ako zápor je vždy negatívny. V akomkoľvek čase, mieste, situácii. –Ruším- chcete jej dobre a pýtate sa týmto slovom? Manipulatívne sily Vás ovládajú i takýmto spôsobom. Skúste napríklad toto- Peťka máš na mňa trochu času?- No povedzte ako to znie. Zopakujeme si to-Čau, neruším?-, alebo-Peťka máš na mňa trochu času?- Je to iné, však? Ale my sme dobrí a ideme ešte ďalej priatelia. Hor sa do svojich hĺbok. Používajte čo najviac oslovenie menom. Napríklad- Ako sa máš, Martin?, To je skvelé Peťka, milujem Ťa. Áno, Monika myslíme si to obaja.- Zase sme pri energii. Pokiaľ oslovujete ľudí ich prvým menom /pozor vyhýbajte sa oslovovaniu priezviskom, je to studené, chladné, vzdialené/, vzniká medzi komunikujúcimi kladný vzťah. Pretože každý rád počuje svoje meno v éteri. Dôkaz? Máte ho mať. -Héééééj ty podaj mi ten hoblík-, alebo –Martin mohol by si mi podať ten hoblík, prosím?- Opäť riadny rozdiel. Takto si formujete svoje okolie. Je dôležité oslovovať menom.

Ďakujem
Mnoho ľudí zabúda prejavovať vďačnosť. Miesto slovka Ďakujem povedia len Dík ,Díkes, Thanx, či len Ď. Akoby sme sa my Slováci báli svojho jazyka. Oveľa radšej používame české a iné názvy. Namiesto- Mám rád svoje dievča-, povie chlapec- Mám rád svoju holku- či –Mám rád svoju čaju-. Je to len znak o slabej vyvinutosti ducha, pretože pre ľudí je akosi ťažké povedať skutočne od srdca slová ako ĎAKUJEM, MILUJEM ŤA, MÁM ŤA RÁD, POĎME SA MILOVAŤ, MÔŽEŠ MA OBJAŤ, PROSÍM? ĎAKUJEM ZA VÁŠ ČAS, POSIELAM TI LÁSKU, SVETLO A ÚSMEV. Prejavov vďaky sa akosi bojíme a aj keď chceme poďakovať , hanbíme sa vysloviť to čarovné slovíčko. Ozaj, viete ako sa správa voda vo Vás pri slovíčku Ďakujem? Ako náhle poviete slovko Ďakujem, mení sa na krásny kryštál snehovej vločky. Žiari a máte v sebe viac lásky. Keď si uvedomíme, že sme z 80 percent voda, potom akú moc majú na nás naše slová? Pokiaľ sa nepoďakujete a chcete to, ale sa hanbíte... Potlačujete v sebe tieto krásne pocity, ktoré tam vrú a menia sa na negatívne. Jednak stúpne vo Vás pocit strachu a hanby. Živíte sa tým. Všetko, čo potláčame má ísť von. A potom zmeniť svoje myšlienky a pocity tak, aby sme už nepotláčali. Preto vždy ďakujte. Raz mi jedno dievča povedalo,- Peťo, nemusíš toľko ďakovať...- Ale áno, ďakujte stále za všetko. Za tento život, svet v akom ste, za šancu, ktorú máte vo svojich rukách a srdiečku. Ďakujte silným stiskom ruky a s pokorou.

Pokora
Pocit pokory v nás stále len zaostáva. Naučíme sa ako ho znásobiť v krásny zážitok. Úzko súvisí s vďačnosťou. Napríklad pokora je, keď sa duchovne skloníte pred Vaším jedlom. Pokora je úcta k Matke Zemi a Vďaka za tento okamih. Predstavte si, že ste len Vy a táto planéta.- Stojíte oproti celej planéte a vesmíru. Ste tam len Vy. SKÚSTE V SEBE PRECÍTIŤ OBROVSKÚ VĎAČNOSŤ ZA TO, ŽE ŽIJETE. Na chvíľočku. V duchu sa poďakujte možno i takýmto spôsobom- “ĎAKUJEM TI VŠEMOCNÝ A NÁDHERNÝ, MILOVANÝ VESMÍR, ŽE TU DNES MÔŽEM BYŤ A ŽIŤ. ĎAKUJEM MATKE ZEMI, KTORÁ MA NAPÁJA, ŽIVÍ A PLODÍ. ĎAKUJEM STROMOM, ŽE MÔŽEM DYCHAŤ KYSLÍK. ĎAKUJEM VODE, ŽE SA MÔŽEM NAPIŤ. ĎAKUJEM ZEMI, ŽE MÔŽEM JESŤ JEJ PLODY A KRÁČAŤ PO NEJ. ĎAKUJEM VZDUCHU, ŽE SA MÔŽEM RÁNO ZHLBOKA NADÝCHNUŤ A NASAŤ BOŽSKÝ, MILOVANÝ, VLHKÝ ZÁZRAK DO PĽÚC. ĎAKUJEM OHŇU, ŽE SA MÔŽEM ZOHRIAŤ, UVARIŤ SI JEDLO A PRESVETLIŤ SVOJ DOM JEHO PLAMEŇOM. ĎAKUJEM BOŽSKÁ ENERGIA A LÁSKA VŠEHOMÍRA ZA KAŽDÝ DYCH A VÝDYCH, KTORÝ TU NA TEJTO NÁDHERNEJ PLANÉTE MÔŽEM CÍTIŤ A ŽIŤ. ĎAKUJEM ZA OBJATIE A KRÁSU. ĎAKUJEM ZA TENTO MOMENT, ZA SPEV VTÁČIKOV. ĎAKUJEM ZA RANY, CHOROBU I BOLESŤ. ĎAKUJEM ZA ZNAMENIA A CESTU. ĎAKUJEM ZA ANJELOV, BYTOSTI, ĽUDÍ, KTORÝCH DENNE STRETÁVAM A EŠTE VEĽA STRETNEM. ĎAKUJEM V HLBOKEJ POKORE A VĎAČNOSTI MILOVANÝ BOŽE, MILOVANÁ DUŠA MOJA. KLANIAM SA VÁM V NAJHLBŠEJ POKORE“ -Ak si čo len občas poviete takéto slová a precítite ich... Ožijete. Zdvihnete si sebavedomie na krásnu úroveň. Už nič a nikto Vás neurazí, neponíži, pretože jeho negatívna energia vo Vás nenájde odozvu. Pokiaľ ste v živote nejedli chlieb, viete ako chutí? Keď preciťujete srdiečkom a venujete sa Láske, Svetlu každý okamih, ste silný a posvätný Kruh. Budete chránení. Prejav Pokory vo Vás zdvihne uvedomenie si pocitu vďačnosti za tento život. Vy sami ste vo Vesmíre nič. Ste len zrniečko piesku, ktoré tu má istú úlohu. Keď zomriete, svet ide ďalej. Je od Vás nezávislý. ALE VY SAMI V SEBE STE CELÝ TENTO VESMÍR, OBJÍMAJÚCI, BOŽSKÝ, DOKONALÝ A SVETLÝ. ŽITE SI PODĽA TOHTO VESMÍRU A SAMI HO TVORTE. Vidíte teraz čo Vám chýbalo? Vy ste Vesmír a môže Vám milión ľudí hovoriť, že sa mýlite. Usmejte sa len... Boh nie ste, ale máte v sebe jeho časť. Slobodnú vôľu. Môžete ovládať, meniť, hrať svoj život ako počítačovú hru. Tak ako hrdina zbiera po zemi meče, luky a kúzla, vy zbierajte Lásku, Pokoru, Vďačnosť a Úsmev. Obaľte sa týmito energiami a vykročte smerom do seba.

Poďte do seba
Uvedomte si silu vašich slov, milovaní. Takto najľahšie pochopíte, že len vy ste vládcom nad sebou samým. Urobte si pár cvičení. Rozprávajte ako ste zvyknutí.- Pokiaľ sa vyskytne slovíčko v zápore, registrujte ho. Zapamätajte si ho, ale vyčkajte. Ako vidíte i ja používam zápory, ale ono ani tak nie je dôležité ich vyhnať zo slovníka, ako im dať správne miesto v ňom. Napríklad stalo sa mi, že mi jedna pani povedala- „ Ja keď nepomôžem, tak neublížim“- No, vidíte to? Okamžite vidíte, že ten človek potrebuje vnútornú pomoc. Jeho vedomie je nastavené naopak. Nepomôžem, neublížim. Ako to zneje teraz? –Každému chcem vždy pomôcť-? Tá pani chcela dobre, ale povedala to v negatívach. Opäť sa daný človek napája na menej svetlé vlny a energiu, ktorú tieto slová obsahujú a to sa mu vracia. V skutočnosti má v sebe chaos. Pretože dobré mu odíde preč. Privolá si menej dobré energie, ktoré vloží do jeho slov. Prečo takmer vždy, keď chceme niečo pochváliť, používame zápor? Napríklad chutnáte jedlo a na otázku osoby–Ako Ti chutí?- Odpoviete -No nie je to zlé- Bum... Predali ste do jedla negatívne veci, zlobu a zápor, tým blokujete jeho vnútorné výživné energie. Pri vete- No, nie je to zlé- jednak haníte jedlo, pretože používate slovo-Zlosť, ktoré súvisí so slovkom- zlé -. Takže vy miesto toho aby ste povedali kladne na to čo Vám chutí, poviete negatívne. Otvárate v sebe ťažké vlny, vyžarujete ich do Kozmu, vracajú sa k Vám a sú tri krát horšie, než ste ich povedali. Prejdú do jedla a do vašej telesnej vody, ktorú v sebe máte. Tá sa pod ich vplyvom mení na kolomaž, stoku, ktorá už ani zďaleka nepripomína kryštál Lásky a Svetla. Toto sa deje. Uvážte si to. A to je len jedna negatívna veta. Ak ich denne poviete aj sto, či tisíc, koľko negativity si takto pritiahnete a koľko vody sa vo Vás pokazí? Potom ste nervózni, Vaše vzťahy sú o dokazovaní si niečoho. Nepokoj, agresivita a malá empatia. Vo Vašom hlase chýba smiech a úsmev. LÁSKA. Miesto toho sú tam krátke a chladné vety. Vo Vašich sms-kách chýbajú smajlíci. Váš postoj tela sú prekrížené ruky a nohy. Ruky zložené na prsiach, vbok, za chrbtom, či prekrížené nohy. To sú všetko prejavy nepokoja, strachu, blokád a agresivity. VŠETKO JE S VAMI. Každý si žije vlastným, svojským spôsobom života a len vy ste zodpovední ako sa budete mať.

Strašne Ťa milujem...
Prosím Vás priatelia, prestaňte používať slovko Strašne. Napríklad- Bolo tam strašne veľa ľudí, bol tam strašný vzduch, ten chlapík vyzeral ale strašne, strašne ťa milujem, strašne ťa potrebujem, strašne ťa chcem, mám strašne málo peňazí, vyzerám strašne, bolo to strašne krásne...- Kam to speje? Strašne súvisí so strachom. Strach-Strašne. Je to totožné. Pri každom vyslovení tohto slovka sa dejú veci, opísané vyššie. Živíte v sebe nevedomý strach a pomenúvate krásne veci strachom. Napríklad. -Strašne Ťa milujem, strašne ťa túžim objať.- Vyslovené hlúposti priatelia. Slovíčko strašne nemá nič spoločne s Láskou, citmi, objatím. Je to len a len strach. Vyslovte si nahlas a zreteľne tieto vety. Skúste precítiť ich vibrácie. Cíťte odkiaľ energie budú vychádzať- Takže- Strašne ťa milujem- cítite? Negativita, strach, nepokoj, energia vychádza z hlavy. A ďalej- Veľmi Ťa milujem- cítite? Láska, súlad, krása. Energia vychádza zo srdca. A sme doma. POMENÚVAJTE KRÁSNE VECI, KRÁSNYMI SLOVAMI- VEĽMI ŤA MILUJEM, TO JE ALE KRÁSNE, PREKRÁSNY KVIETOČEK. KRÁSNE VÁM ĎAKUJEM. Negatívne veci premeňte takto- namiesto slovka –nie-, použite slovko-menej-. Miesto vety –Je to zlé-, použite vetu-Je to menej dobré-, alebo-No, mohlo to byť lepšie-. Aj negatíva sa dajú povedať pozitívnejšie. S nádejou. Vždy, keď použijete slovko strašne, snažte si to uvedomiť a registrovať. Vnímajte, čo hovoríte. Povedzte si- S tým slovkom, mi treba niečo robiť. Ak ho použijete opäť, zastavte sa a povedzte to kladne, inak. Rovnako je to i so slovkom-Musím- Musím-je nátlak, nedá sa cúvnuť, je to obmedzenie, nesloboda. Miesto –musím- používajte -môžem, smiem, chcem, mohol by som-. Ak začnete vetu slovkom Ja- Ja som dobrý, Ja to chcem - podporíte svoje Ego, Vaše nižšie Ja... Skúste slovko-Ja-používať čo najmenej. Používajte zdrobneniny. Kvietoček, včelička, krásnučká dievčinka, farebnú nôcku, pekný dníček. Oživte v sebe detské hodnoty. Vaše vnútorné dieťatko. Údiv. Pozerajte sa na staré predmety a veci akoby ste ich videli prvý krát. Často si hovorte ako sa milujete, ako ste potrební, ako ste tu pre niečo, ako ste žiariaci. Napíšte si krásne a silné vety na lístky a nalepte si ich na chladničku, zrkadlo, aby ste si ich mohli vždy prečítať. Napríklad –SI SILNÝ A POTREBNÝ-. Keď sa na to pozriete, vždy Vám to zmení náladu a myšlienky k pozitívnemu. Zvýšite svoje sebavedomie. Však pozor na pýchu. Spomeňte si na Pokoru.

Ste Jednota
Silou Vašich slov dokážete ovplyvňovať Váš život. Je na Vás akou formou. Posielam Vám všetkým krásne a anjelské svetielka, milujúce objatie a prekrásne farby dúhy do každého srdiečka človeka na tejto božskej planéte. Ďakujem Vám bytosti a anjeli, že ste mi pomohli pri písaní tohto článku. Ďakujem s Pokorou a Láskou. Zvoľte si silu svojich slov. Dajte im opäť ich Slávu. Objímam Vás a Ďakujem krásne.

Peťo Gašparík, www.petogasparik.estranky.skautor článku: Peter Gašparík (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Psychohygiena (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 12406 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

Súvisiace článkypredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)