ISSN 1337-6179          dnes je piatok 13. septembra 2024, meniny má Ctibor , zajtra Ľudomil 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Kozorožec
Fáza Mesiaca:
2. fáza
Časť rastliny:
koreň
Živel:
zem
Výživa:
soľ
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 5.1.2009

MALÁ ŠKOLA DETOXIKÁCIE: OBLIČKY A ICH VPLYV NA ORGANIZMUS

Obličky sú podľa TČM materským orgánom pre močové cesty, kosti, kĺby, vlasy a tiež ženské a mužské pohlavné orgány vrátane prostaty. Skryté zaťaženie obličiek sa najčastejšie prejavuje poruchou činnosti alebo zdravotnými problémami v týchto orgánoch

Obličky sú najčastejšie zaťaženým orgánom infekčnými ložiskami. Ložiská v obličkách vytvárajú takmer akékoľvek potraviny, takže sa v nich stretávame s hlienom z nadbytku múky, mlieka a mliečnych výrobkov, z purínov z mäsa, oxalátov, soľami kyseliny močovej a ďalšími biogénnymi soľami vrátane kuchynskej soli. Všetky tieto látky dávajú zelenú vzniku infekčných ložísk v obličkách, ktoré sa potom ďalej šíria do podriadených orgánov. Adenóm prostaty či zápal vaječníkov sa nikdy nemôže vytvoriť, pokiaľ nie sú v nich vytvorené infekčné ložiská. A ložisko v podriadených orgánoch sa nikdy nevytvorí, ak neexistuje v materskom orgáne – obličkách.

Toxické zaťaženie obličiek toxínmi zo životného prostredia či vnútornými toxínmi vrátane metabolitov a tiež infekčnými ložiskami však ešte neznamená ich ochorenie. Je preto potrebné rozlišovať zhoršenie funkcie vplyvom toxínov od vlastnej choroby, teda zápalu. Nakoľko sú obličky životne dôležitým orgánom pre telo, posúvajú symptómy svojho zaťaženia do nižších poschodí močového traktu – močovej trubice a mechúra. Z tohto dôvodu pri očiste obličiek vždy zároveň detoxikujme aj močovody a mechúr. Ak sú však naše obličky zaťažené stresom alebo inými emocionálnymi blokmi – môže to ich očistu značne skomplikovať. Preto pri ich dôkladnej očiste musíme myslieť aj na tento faktor, najmä ak sa aj po očistných kúrach stav obličiek a močových ciest a ich toxické zaťaženie nezmení.

OBLIČKY A KĹBY, KOSTI, CHRBTICA
Obličky ovládajú tiež všetky kĺby, predovšetkým však kolená. Pri poškodení činnosti obličiek sa hromadia soli v kĺboch, následne dochádza k vzniku ložísk. Ložiská v kĺboch sú problematická záležitosť, ktorá vyžaduje dôkladnú očistu kĺbového ústrojenstva od infekčných ložísk a tiež nánosov biogénnych solí.
Ďalším orgánom pod kontrolou obličiek sú kosti – kostná dreň a vlastné tkanivo kostí. Osteoporóza a iné problémy kostí teda opäť súvisia s ložiskom v obličkách. Tie rovnakým spôsobom ovplyvňujú aj chrbticu ako celok. Významným miestom pre vplyv obličiek v rámci chrbtice je prechod medzi hrudnou a bedrovou oblasťou a tiež sakroilikálny kĺb a kostrč. Preto pri zdravotných problémoch s pohybovým aparátom a chrbticou a ich riešením, musíme myslieť aj na vplv obličiek a pri očistných kúrach zameraných na kosti, kĺby, pohybové ústrojenstvo nesmieme zabudnúť ani na dôkladnú očistu tohto príčinného orgánu.

OBLIČKY A ISCHIAS
Vplyv obličiek zasahuje aj do nervového systému. Veľmi často trpí existenciou ložiska v obličkách sedací nerv. Často sa stretávame s jeho dráždením a zápalmi, tzv. ischias, ktorý prebieha po zadnej strane stehna až do prstov nohy, alebo tzv. lampasom cez bedrový kĺb, koleno, členok až do palca dolnej končatiny. Obličky podľa TČM - tradičnej čínskej medicíny ovládajú z nervového ústrojenstva najmä miechu. Zaťaženie miechy a miechového nervstva sa môže prejavovať veľmi rôzne, cez bolesti chrbtice, dráždenie či kŕče vnútorných orgánov bez zjavnej príčiny, problémy s inerváciou svalov - až po sklerózuu multiplex. Tieto problémy sa však budú neustále vracať napriek klasickej liečbe vtedy, ak nevyriešime očistou od infekčných ložísk obličky a tiež celkovo a dôkladne nervový systém ako taký.

OBLIČKY A VLASY
Vo vlasoch, ako je známe, sa toxíny usadzujú vo zvýšenej miere. Pokiaľ ložisko vo vlasových korienkoch vyvolá napríklad autoimunitnú reakciu, stretneme sa s masívnym vypadávaním vlasov. Na vlasový korienok má však vplyv aj hormonálna oblasť, predovšetkým hypofýza. Obličky však rozhodujú najmä o kvalite vlasov, ku ktorej ale v nemalej miere prispieva imunitný systém, hormonálny systém a minerálové a vitamínové hospodárstvo. Pri problémoch s vypadávaním vlasov preto musíme komplexne riešiť dôkladnou očistou všetky spomínané orgány a systémy, vrátane obličiek.

OBLIČKY, ÚZKOSŤ A STRES
Z emocionálneho hľadiska sú obličky zodpovedné za úzkosť – v podobe ťažko definovateľnej úzkosti alebo úzkosti prechádzajúcej do fóbie v podobe nutkavých myšlienok. Ide o úzkosť líšiacu sa od úzkosti spôsobovanej inými orgánmi (úzkosť spojená so starosťami – okruh sleziny, úzkosť spojená so strachom zo smrti či o najbližších – srdce).

Pri očiste obličiek myslíme aj na to, že vplyv úzkosti a stresu je obojsmerný. Obličky samy prispievajú k objaveniu sa úzkostných symptómov a naopak úzkosť a stres sú značne škodlivým faktorom pre ich činnosť. Stresom sa zahusťuje hlien dostávajúci sa do obličiek a prispieva tak významnou mierou k tvorbe ložísk. Preto ak chceme obličky dôkladne detoxikovať, v každom prípade musíme odstrániť aj stresujúce faktory a skryté emočné bloky, ktoré môžu v značnej miere ich detoxikáciu skomplikovať alebo aj znemožniť.

SÚVISIACE ORGÁNY TOHTO OKRUHU:
Obličky, močový mechúr, močová trubica, kĺby, kosti, zuby, maternica, miecha, prostata, štítna žľaza, vaječníky, vlasy (vlasové folikuly)

SYMPTÓMY ZAŤAŽENIA TOHTO OKRUHU
Sucho v nose, šumenie v ušiach, sny o vode, lodiach, utopených, sny o strachu, poruchy močenie, časté močenie v noci, gynekologický výtok, polúcia, vodnaté opuchy tváre ráno, opuchy členkov, tmavý až fialový jazyk, poruchy menštruácie, predčasná ejakulácia, impotencia, bolestivá menštruácia, spontánne potraty, poruchy sluchu, zápaly nervov – medzirebrových, sedacieho, bolesti v trieslach, bolesti v bedrách, spomalené pohyby, zábudlivosť, slabé a lámavé kosti, hýbanie zubov, odhaľovanie krčkov, neskoré vyrastanie zubov, pleseň medzi 4. prstom a malíčkom, úbytok svalov v dolných končatinách, problémy v podkolení, pískanie v uchu.

Nabudúce: Očista močových ciest

Spracovala a doplnila: Daniela Kellerová

ZDROJ: MUDr. Josef Jonáš: Praktická príručka detoxikácie



autor článku: MUDr. Josef Jonáš (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 35951 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
foto: internet

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk



predplatitelia





Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)