ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 22. júla 2024, meniny má Magdaléna , zajtra Oľga 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Vodnár
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 12.3.2008

FREE STYLE

Systém Free style je nový - adresovaný je naším súčasníkom a slúži na prinavrátenie a upevnenie zdravia a na nadobudnutie vnútornej a vonkajšej harmónie na fyzickej energetickej ako aj duchovnej úrovni.

Patrí do skupiny psychofyzických cvičení, medzi také známe cvičenia ako je joga, čchi-kung, taj-či a mnohé iné.
Free style patrí medzi intenzívne techniky, čo znamená, že nám za krátky čas umožňuje dosiahnuť významné úspechy.
Free style využíva rôznorodé metódy: fyzický pohyb, prácu s predstavami, cvičenia s energiou, špeciálne dychové cvičenia, relaxáciu a meditácie. Systém cvičení Free style pozostáva z troch podsystémov - z troch skupín cvikov, ktoré sa vzťahujú k trom úrovniam - fyzickej, energetickej a psychologickej.

Cvičenia Free style na fyzickej úrovni odstraňujú blokády v svaloch, bez ohľadu na ich pôvod, posilňujú svaly, prinavracajú ohybnosť kĺbov, zlepšujú držanie tela a postupne upravujú telesnú hmotnosť.
Tie isté cvičenia sa na energetickej úrovni prejavujú tak, že čistia energetické dráhy tým, že z nich odstraňujú energetické blokády a vyvádzajú z nich zlú energiu. Tie isté cvičenia aj zvyšujú všeobecnú hladinu ľudskej energie a to pomocou náboru a zušľachtovania získanej energie. Uvedené skutočnosti sa potom prejavujú v obnovení zdravia a vo zvýšení imunity.
Na psychologickej úrovni nový systém Free style zvyšuje odolnosť voči stresu, vnútornú psychickú mobilitu, rozvíja intuíciu, zlepšuje pamäť a podporuje duchovný rozvoj.

Cvičenie Free style vzniklo úplne prirodzene, ako zúročenie 40 ročnej praxe jeho veľmajsterky E.N.Veršininy.
Free style úspešne prekonáva úskalie "skúšky časom" klasického čchi-kungu, ktorá v dnešnej dobe stráca svoje opodstatnenie a rovnako dobre prekonáva obtiaže spojené so zapamätaním si zostáv taj-či. Nový systém Free style teda pozitívne prekonáva staré systémy jogy, čchi-kungu a taj-či, čo v praxi znamená, že dnešnému človeku nenáročnou formou sprostredkováva ovocie týchto skvelých starých cvičení. Ba čo viac, je tu aplikovaný nový psychologický a filozofický prístup, tak že ak sa človek zoznamuje s cvičením Free style, začína lepšie rozumieť sebe samému, lepšie chápe premeny okolitého sveta a začína si lepšie uvedomovať svoje nezastupiteľné miesto na tomto svete.

Vladislav Stanko - Dolfinin
Zaradený v rubrike: Predstavujeme (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 8565 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív autora

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.skpredplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)