ISSN 1337-6179          dnes je pondelok 22. júla 2024, meniny má Magdaléna , zajtra Oľga 
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Lunárny kalendár na dnes
Znamenie:
Vodnár
Fáza Mesiaca:
3. fáza
Časť rastliny:
kvet
Živel:
vzduch
Výživa:
tuky
Sila Mesiaca:
vzostupná
Magazín - článok
článok bol uverejnený: 28.2.2014

MALÁ ŠKOLA DETOXIKÁCIE - PEČEŇ A ŽLČNÍK

Pečeň, žlčník a žlčové cesty sú z hľadiska detoxikácie veľmi dôležité a preto je potrebné im venovať zvýšenú pozornosť. Z hľadiska detoxikačnej medicíny majú tieto orgány vedľa všeobecne deklarovaných funkcií aj ďalšie významy pre chod nášho organizmu.

Pečeň má v zásade dve funkcie. Výrobu žlče, ktorá sa vylučuje do dvanástnika a v čreve slúži pre trávenie tukov a cholesterolu, ktorý sa vstrebáva do krvného obehu a telom je využívaný pre stavbu hormónov. Cholesterol tvorí tiež súčasť steny buniek a ďalších štruktúr organizmu. Vylučovanie cholesterolu je regulované, a tak jeho vysoká hladina je dôsledkom poruchy regulácie jeho tvorby pečeňou. Popri tejto poruche sa môžeme stretnúť aj s narušením celkového metabolizmu tukov, ktorý má tiež úzky súvis s pečeňovými funkciami. Porucha metabolizmu tukov môže mať za následok vznik cievnej sklerózy, teda ukladania cholesterolu a ďalších látok na stenách ciev. K tomu dochádza v kombinácii s toxickým zaťažením srdca ako vodcovského orgánu obehového systému.

  Žlčové kyseliny sú potrebnou látkou k tráveniu, ale zároveň sa môžu stať aj nebezpečnými, pokiaľ dlhší čas vo väčšom množstve pôsobia na hrubé črevo a sú pokladané za karcinogénne látky.

DETOXIKAČNÁ FUNKCIA
Druhou oblasťou, ktoré pečeň riešia, je vlastná detoxikácia organizmu. Tu sa dokončujú metabolické procesy, ktoré sa začínajú v črevách, odkiaľ všetka krv prúdi cez pečeň a kde prebieha spracovanie živín. Rovnako tak cez pečeň prúdia i všetky iné látky, napríklad lieky, látky vytvárajúce sa v našom tele, ktoré sú rozkladané, metabolizované, pripravované k likvidácii, vylúčené a teda detoxikované. Týmto spôsobom dochádza napríklad k rozkladu purínov ako zvyšku metabolizmu živočíšnych bielkovín a iných potravín. Vzniká kyselina močová, ktorá sa ďalej metabolizuje a vylučuje obličkami. Ak dôjde k poruche metabolizmu kyseliny močovej, začne sa v tele ukladať a hromadiť a následkom sú zdravotné poruchy, napríklad dna.
Takto by sme mohli hovoriť ešte dlho o niekoľko tisíckach reakcií, ktoré sú zabezpečované enzymatickými pochodmi v pečeni. Je to veľmi zložitý orgán, našťastie s veľkou schopnosťou regenerácie, a tak je schopná aj po väčšom poškodení obnovy.

CIRHÓZA A STEATÓZA
V pečeni dochádza k zápalom. Chronické nachádzame vtedy, keď toxíny – či už mikrobiologické, ako napríklad vírusové infekcie, chemické ako alkohol, drogy, lieky a podobne – v pečeni pretrvávajú a nie sú likvidované. Chronický zápal zhoršuje funkciu pečeňovej bunky a tak dochádza k poruche rôznych metabolických procesov, vrátane tukového metabolizmu. Aj voči pečeňovému tkanivu môžu tiež pôsobiť rôzne poruchy imunity a tak autoimunitná porucha vyvoláva chronický zápal pečene a väzivovú premenu pečeňového tkaniva – čo znamená ochorenie cirhózou. Inokedy nastáva kvôli poruche premeny tukov, kedy časť pečeňového tkaniva býva nahradzovaná ukladajúcimi sa tukmi. Tak vzniká steatóza pečene.
Pri poruche vylučovania žlče pečeňou prostredníctvom žlčovodov do žlčníka môže zasa dochádzať k vyzrážaniu solí a k vzniku žlčových kameňov. Vzniknuté žlčové kamene sa však detoxikačnou medicínou – teda preparátmi na očistu pečene a žlčníka z radu JOALIS odstrániť nedajú. Upchávanie žlčových kanálikov a ciest však býva v príčine častého vzniku infekčných ložísk v týchto miestach.

PEČEŇ A IMUNITA
  Z hľadiská infekčných ložísk musíme v rámci detoxikačnej medicíny rozdeliť detoxikáciu na pečeňovú bunku, pečeňové žlčovody, pečeňové žlčové cesty a žlčník. Všetky tieto orgány vyžadujú zvláštny detoxikačný prístup, teda použitie rôznych detoxikačných prostriedkov. Pečeň pôsobí na veľa orgánov v tele, funkcií a tkanív. Za veľmi dôležitú ju však považujeme preto, že významným spôsobom ovplyvňuje centrálny nervový systém, predovšetkým centrá, ktoré regulujú a riadia imunitné procesy. A tak v celostnej medicíne považujeme pôsobenie pečene na poruchu protinádorovej imunity, event. na poruchu autoimunitného a alergického charakteru.
Pečeň, žlčník a žlčové cesty detoxikujeme od ložísk bylinnými tabletami s rezonančným efektom JOALIS LIVER HELP.

PEČEŇ, POŠVA, NADOBLIČKY A DVANÁSTNIK
Príbuznými orgánmi z hľadiska detoxikačnej medicíny sú aj vonkajšie pohlavné orgány. U žien je to pošva. Problémy s jej sliznicou sa úspešne dajú riešiť preparátmi na okruh pečene – konkrétne JOALIS LIVER DREN, ktorý môže by užívaný popri iných potrebných preparátoch na gynekologický systém aj pri problémoch s gynekologickými problémami a výtokmi.

Kôra nadobličiek produkuje pohlavné hormóny a kortizón – hormón, ktorý má pre ľudský organizmus veľký význam. Procesy poškodzujúce funkciu nadobličiek a umožňujúce vznik ich toxického zaťaženie teda negatívne ovplyvňujú nielen odolnosť organizmu voči stresu (kortizón patrí medzi protistresové hormóny), ale tiež poškodzujú protizápalovú ochrannú funkciu nadobličiek. Preto sa môžu objavovať rôzne bolesti veľmi neurčitého charakteru – nervov, šliach či kĺbov. Sú spôsobené zhoršenou hormonálnou produkciou nadobličiek.

Obdobná porucha môže viesť k poškodeniu ženského hormonálneho cyklu (nepravidelná menštruácia, jej zastavenie) a tiež skrytým hormonálnym problémom v období klimaktéria alebo pri ochorení orgánov hormonálne citlivých ako sú prsné žľazy či maternica. U mužov sa toxické zaťaženie kôry nadobličiek môže prejavovať ako porucha erekcie v zmysle erekcie i libida.

Tretím orgánom patriacim do tejto skupiny je miesto, kde sa vlieva žlč do dvanástnika (papila duodeni) a kadiaľ prichádzajú tráviace fermenty z podžalúdkovej žľazy. Pri toxickom zaťažení a kŕčoch tohto svalu dochádza k bolestivým stavom a poruchám tráviaceho systému.
Infekčné ložiská v týchto orgánov a tkanivách riešime preparátom JOALIS LIVER DREN.

VOĽNÉ TOXÍNY
V pečeni a v žlčovodoch nachádzame celý rad voľných toxínov, pretože pečeňou prechádza všetka krv z nášho tela a pečeň vychytáva všetky toxíny, nakoľko iných detoxikačný systém naše telo nemá.
Pečeň preto detoxikujeme od všetkých voľných toxínov z vonkajšieho znečisteného prostredia, ktoré v rámci detoxikačnej medicíny poznáme (napríklad chemické látky, ťažké kovy, lieky, pesticídy atď.) a ktoré sa dajú s veľkou presnosťou určiť meraním na EAV prístroji SALVIA a aj konkrétne riešiť. Najčastejšie sa používajú preparáty z radu JOALIS - ANTIDROG, SUPERTOX, METABOL, ANTIMETAL, IONYX, najnovšie aj veľmi účinný EPIGEN a ďalšie.
Nemenej dôležité je detoxikovať pečeň aj od metabolitov vznikajúcich z rôznych potravín, ktoré pečeňou tiež prechádzajú.
Pri komplexnom pôsobení na pečeň používame preparáty JOALIS HEPAR či ABELIA SOLIS (fruktózová forma) a metabolické preparáty JOALIS METABEX či ABELIA METABOLIS. Z mikrobiálnych detoxikačných preparátov používame predovšetkým JOALIS ANTIVIR a JOALIS ZOOINF, JOALIS PARA-PARA, pretože v pečeni sa pomerne často nachádzajú rôzne vírusy a infekcie prenášané najmä zvieratami.

Pri detoxikácii pečene nezabúdajme nikdy ani na detoxikáciu centrálnej nervovej sústavy preparátmi pôsobiacimi na imunitný systém. Používame k tomu preparát JOALIS MIND DREN. Vzhľadom na to, že toxíny z okruhu pečene veľmi výrazne ovplyvňujú aj susediace tráviace orgány, teda pankreas, žalúdok a črevo – pri problémoch s nimi nikdy nezabudnime detoxikovať aj pečeň, žlčovody a žlčník.

MECHANICKÉ OČISTY
K mechanickej detoxikácii žlčových ciest sa používa kúpeľná minerálna voda najmä karlovarská (nie minerálka kupovaná v obchode), ktorá však musí byť k tomuto použitiu indikovaná.
Niektoré všeobecne uznávane prírodne produkty - napríklad Pestrec mariánsky (ostropestrec po česky) pôsobí na zlepšenie funkcie pečeňovej bunky, no nemá výraznejší detoxikačný vplyv, nakoľko ju nedokáže zbaviť toxínov.
Za veľmi cennú považujeme kúru v angloamerickej literatúre nazývanú liverclean. Preklad pečeňová očistná kúra (pozri pod textom uvedené súvisiace články). No názov je zavádzajúci, nakoľko táto kúra nemá vplyv na detoxikáciu pečeňovej bunky. Má však výrazný vplyv na detoxikáciu žlčových ciest, žlčníka, hrubého čreva a prakticky ako jediná odstraňuje cholesterolové usadeniny a črevné koprolyty, v ktorých sa nachádzajú infekcie spôsobujúce značné zdravotné problémy. Po opakovaných kúrach pre očistu žlčových ciest a čreva dochádza veľmi často k výrazným pozitívnym zdravotným zmenám a k obnoveniu životnej vitality. Je vhodnejšia pre ľudí so spomaleným metabolizmom, majúcim sklony k obezite a ukladaniu tukov, teda pre ľudí s poruchou tukového metabolizmu, pretože tuk je veľmi častým materiálom pre vznik ložísk v týchto orgánoch.

NAJVHODNEJŠÍ ČAS NA OČISTU
Pečeň a žlčník sa podľa tradičnej čínskej medicíny dostávajú do najvýraznejšej aktivity práve na jar – v mesiacoch marec a apríl. Vtedy je aj vhodný čas na ich očistu. Podľa lunárnych fáz je vhodné detoxikovať – čo sa týka mechanickej očisty pečeňovou očistnou kúrou počas druhej a ešte lepšie počas ubúdajúceho Mesiaca vo štvrtej lunárnej fáze, kedy má organizmus najlepšie detoxikačné schopnosti. Tie môžeme pre okruh pečene podporiť, ak kúru aplikujme počas dní v znamení Raka alebo alternatívne Panny.

Mechanická očista pečene a žlčovodov, žlčníka a čreva od nánosov metabolitov je vhodná najmä vo fázach, kedy organizmus dobre vstrebáva tuky a vodu - tzv. zmäkčovacia fáza - prebieha najmä v 2. a 3. fáze. Následné uvoľnovanie toxínov je vhodné načasovať najmä na 2. a 4. fázu, pečeň a žlčník sa dobre čistia aj vo fáze aktivity tekutín v tejto oblasi - a to v 2. tretine druhej lunárnej fázy<. Preto by sme očistné kúry mali načasovať do týchto období.

NAJVHODNEJŠÍ ČAS NA POSILNENIE
Ak však chceme pečeň regenerovať a posilniť doplnkami zdravej výživy či vhodnými bylinami, urobme tak najmä počas pribúdajúceho Mesiaca a najmä v prvej lunárnej fáze, alternatívne v tretej lunárnej fáze, kedy sa organizmus vplyvom Mesiaca sťahuje a dobre využíva prijaté živiny.

DETOXIKAČNÉ PREVENTÍVNE BALÍČKY NA PEČEŇ
Detoxikačná medicína pripravila pre záujemcov o preventívnu očistu aj tzv. detoxikačný balíček JAR-čas očisty pečene, ktorý obsahuje kombináciu štyroch zásadných preparátov vhodných na detoxikáciu pečene a jej príbuzných orgánov od infekčných ložísk a toxínov, tak ako sa to spomínalo v predchádzajúcom texte. Zakúpiť si ho môžete aj na dobierku na odkazovej adrese uvedenej po textom.

ZDROJ: MUDR. Josef Jonáš: Praktická príručka detoxikácie

Preložila, upravila a doplnila o najnovšie informácie Daniela Kellerováautor článku: MUDr. Josef Jonáš (vizitka autora)


Zaradený v rubrike: Detoxikačná medicína (všetky články v rubrike)
Článok bol prečítaný: 62738 krát

Fotogaléria ku článku

Zobraziť detail obrázku...
Foto: archív redakcie

Súvisiace informácie

Ponúkate službu alebo produkt súvisiace s článkom? Toto je miesto pre Vašu reklamu. Neváhajte a zviditeľnite svoje podnikanie! Pridajte SEM svoj odkaz vo forme textu alebo obrázku, alebo s kontaktnými údajmi o Vás.
Ak chcete pridať Vašu reklamu pod tento článok, napíšte nám na náš email: info@magazinluna.sk

PREVENTÍNY DETOXIKAČNÝ BALÍČEK - JAR, čas očisty pečene a žlčníka
Detoxikačný balíček obsahuje kombináciu štyroch zásadných preparátov vhodných na detoxikáciu pečene a jej príbuzných orgánov od infekčných ložísk a toxínov.<br>
Zakúpiť si ho môžete na:<br> <b>www.studiozdravia.info - bližšie informácie cez preklik na obrázku</b>, prostredníctvom telefonickej objednávky na <b>čísle 0904 361 286</b>, alebo priamo  <b>v prevádzke Štúdia zdravia v Bratislave na Nevädzovej ul.č. 4</b>, (Zanna centrum rozvoja osobnosti na 1.poschodí)<br>
Naša jarná akciová cena do konca marca:<br> 1560,- Sk (inak 1640,- Sk)
Detoxikačný balíček obsahuje kombináciu štyroch zásadných preparátov vhodných na detoxikáciu pečene a jej príbuzných orgánov od infekčných ložísk a toxínov.
Zakúpiť si ho môžete na:
www.studiozdravia.info - bližšie informácie cez preklik na obrázku, prostredníctvom telefonickej objednávky na čísle 0904 361 286, alebo priamo v prevádzke Štúdia zdravia v Bratislave na Nevädzovej ul.č. 4, (Zanna centrum rozvoja osobnosti na 1.poschodí)
Naša jarná akciová cena do konca marca:
1560,- Sk (inak 1640,- Sk)


predplatitelia

Copyright (C) 2007 - 2024 Magazín LUNA, s.r.o., ISSN 1337-6179
(verzia aplikácie 4.14)